Журнал "Гастроэнтерология" Том 56, №3, 2022
Вернуться к номеру
Особливості досягнення та підтримання ремісії функціональних порушень роботи кишечника в коморбідного пацієнта
Авторы: Джанелідзе Д.Т.
Гастроцентр «ОЛІМЕД», м. Київ, Україна
Рубрики: Гастроэнтерология
Разделы: Медицинские форумы
Версия для печати
Функціональні захворювання кишечника тепер розглядають як спектр кишкових симптомів, які утворюють 6 варіантів: синдром подразненого кишечника (СПК), функціональний запор, функціональна діарея, функціональне здуття/розтягнення, неспецифічний функціональний кишковий розлад та опіоїд-індукований запор.
На сьогодні етіологічні чинники виникнення симптомів СПК повністю не встановлені.
Відсутність чіткого розуміння патогенетичних механізмів розвитку того чи іншого функціонального захворювання кишечника, у тому числі СПК, з урахуванням наявності різноманітних структурно-морфологічних порушень у стінці кишки диктує необхідність пошуку нових препаратів, дія яких буде спрямована на різні ланки патогенезу кишкових захворювань.
До складу нового оригінального колонопротектора Колонзак входять такі інгредієнти: кальцію бутират — еквівалентно 250 мг масляної кислоти, фруктоолігосахариди (інулін) — 100 мг та один мільярд штамів біфідобактерій (B.bifidum, B.lactis).
З урахуванням ефектів інуліну, масляної кислоти і біфідобактерій Колонзак є колонопротектором, який відновлює енергетичний потенціал колоноцитів, нормалізує продукцію слизу і функцію келихоподібних клітин, знижує проникність слизової оболонки, має канцеропревентивні властивості щодо нормальних колоноцитів та гальмує зростання й реплікацію пухлинних клітин кишечника, а також, будучи пре- і пробіотиком, створює умови для зростання й нормалізації кишкової мікрофлори, зміни якої різного ступеня вираженості зустрічаються як при запальних, так і при функціональних захворюваннях кишечника.
Застосування препаратів, що містять масляну кислоту і харчові волокна, що не ферментуються, — перспективний напрямок у профілактиці раку товстої кишки. Необхідно провести подальші дослідження у вказаному напрямку, які дозволять оптимізувати дозу і тривалість лікування препаратом Колонзак, а також визначити групи пацієнтів, найбільш чутливих до лікування мультикомпонентними колопротекторами.