Международный неврологический журнал №5 (107), 2019

Вернуться к номеру

31-ша щорічна конференція Європейської академії дитячої неповносправності

Авторы: Качмар О.О.
Міжнародна клініка відновного лікування, м. Трускавець, Україна

Рубрики: Неврология

Разделы: Медицинские форумы

Версия для печати

 21–25 травня 2019 року в Парижі відбулась 31–ша щорічна конференція Європейської академії дитячої неповносправності (European Academy of Childhood Disability). Цього року конференція зібрала рекордну кількість учасників — більше 1300 з 67 країн світу, у тому числі 10 фахівців з України.

Головною метою Європейської академії є забезпечення постійного навчання та обміну інформацією щодо всіх аспектів дитячої неповносправності шляхом організації семінарів, симпозіумів, конференцій, виставок та публікацій у наукових виданнях, а також зміцнення співробітництва та взаємодії між спеціалістами, які працюють у галузі дитячої інвалідності в різних країнах Європи. Академія об’єднує фахівців різних спеціальностей з усіх європейських країн: педіатрів, неврологів, фізіотерапевтів, ерготерапевтів, логопедів, психологів, медичних сестер, соціальних працівників та педагогів, які працюють із дітьми з інвалідністю.

Наукову програму конференції прикрашали 14 запрошених лекторів світового рівня, серед яких особливу зацікавленість аудиторії привернули такі виступи: «Покращення людини: від неповносправності до гіперздатностей», автор — Бернар Дан (Bernard Dan) — дитячий невролог, професор нейронаук Вільного університету Брюсселю та головний редактор журналу «Розвиткова медицина та дитяча неврологія» (Developmental Medicine and Child Neurology); «Активні компоненти реабілітації дітей з церебральним паралічем», автор — професор Рослін Бойд (Roslyn Boyd) — керівник дослідницького центру «Австралоазійська мережа клінічних досліджень ДЦП» та науковий директор Центру дитячого церебрального паралічу Квінслендського університету; «Генетика в дитячій неврологічній інвалідності: прогрес і етичні проблеми», автор — Арнольд Мюніх (Arnold Munnich) — професор генетики Університету Париж Декарт; а також виступ комедійного артиста з неповносправністю Лі Рідлі (Lee Ridley), який має сценічне ім’я Lost Voice Guy і, незважаючи на значний дефект мовлення, може розсмішити аудиторію, використовуючи синтезатор мовлення.

Конференція в Парижі проходила під девізом «Інновації для участі», що підкреслює важливість застосування найновіших наукових та технологічних досягнень для удосконалення реабілітаційної допомоги та допомоги дітям із неповносправністю інтегруватися в суспільство.

Символічним і співзвучним девізу було і місце проведення щорічної зустрічі — це Містечко науки та індустрії (La Cité des Sciences et de l'Industrie). Воно відоме у всьому світі як найбільший центр науково–технічної думки у Європі, що включає в себе також численні дитячі виставки та експозиції, де діти можуть самі проводити досліди та перевіряти наукові закони.

Повна програма конференції доступна на сайті: https://eacd2019.org.

Науковий доробок колективу Міжнародної клініки відновного лікування був представлений трьома доповідями. У перший день роботи конференції були подані результати ретроспективного дослідження медичної документації. Ця робота описує зміни показників розвитку дітей із церебральним паралічем під час курсу лікування за методом професора Козявкіна на вибірці 9622 електронних медичних записів пацієнтів.

Значний інтерес учасників конференції привернув майстер–клас «Комп’ютерні ігри для розвитку рівноваги у дітей з церебральним паралічем», який проводили завідувач відділу інноваційних технологій кандидат медичних наук Олег Качмар та науковий працівник клініки Анна Кушнір. Застосування реабілітаційних ігор не потребує значних коштів чи громіздкого обладнання, ігри керуються за допомогою недорогого ігрового обладнання, яке можна придбати самостійно — балансувальної дошки «Нінтендо» (Nintendo Wii Fir balance board) та танцювального килимка (Dance Mat). Важливою рисою цих ігор є налаштування рівня складності відповідно до рухових можливостей пацієнта, що забезпечує ефективність процесу моторного навчання пацієнта. Учасники семінару також ознайомилися з новими іграми, створеними в рамках наукового проєкту програми «Горизонт 2020». Цей проєкт під акронімом GABLE — GAmification for Better LiFE, що в перекладі звучить як «ігрофікація для кращого життя», спрямований на створення соціальної платформи для персоналізованих ігор, які б покращували умови життя дітей із церебральним паралічем та іншими руховими розладами.

Зацікавлення аудиторії викликала доповідь «Неврологічна патологія у дітей з розладами спектру аутизму», що представлена дитячим неврологом клініки, кандидатом медичних наук Тарасом Волошиним. У групі зі 189 пацієнтів із розладами спектра аутизму аналізувалися частота та вираженість різної неврологічної симптоматики. В доповіді приділено увагу необхідності не випускати з уваги неврологічну патологію в цих дітей, що дасть змогу покращити якість комплексної допомоги.

Для фахівців, які не змогли брати участь у конференції, основні доповіді конференції записувалися на відео та будуть невдовзі опубліковані на освітньому сайті Європейської академії http://edu.eacd.org. Тут також можна буде переглянути слайди секційних виступів та ознайомитися зі стендовими доповідями.

Наступна конференція академії відбудеться в Познані (Польща) 17–20 червня 2020 року. Для допомоги молодим фахівцям із країн із низьким рівнем доходів (країни списку HINARI) академія щороку надає 10 грантів на участь. Гранти покривають вартість реєстраційного внеску, транспортні витрати на суму до 300 фунтів стерлінгів та проживання на час конференції. Детальніша інформація буде на вебсторінці конференції  в Познані http://eacd2020.org/.



Вернуться к номеру

Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.