


Сучасні академічні знання у практиці лікаря загальної практики - сімейного лікаря
UkraineNeuroGlobal
UkraineCardioGlobal
Сучасні тренди діагностики і лікування в стоматології
Актуальні інфекційні захворювання
Травма та її наслідки
UkraineOncoGlobal
Всесвітній день боротьби із запальними захворюваннями кишечника
день перший
день другий
UkrainePediatricGlobal
Національна школа терапевтів України
день перший
день другий
день третій
Жінка та війна: формули виживання
Коморбідний ендокринологічний пацієнт
Журнал "Нирки" Том 6, №3, 2017
Повернутися до номеру
Пам’ятка пацієнтові Яку масу тіла бажано мати при хронічній хворобі нирок?
Рубрики: Нефрологія
Розділи: Керівництво
Версія для друку
Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні надмірну масу тіла мають 64 % дорослого населення, а ожиріння — близько 64 %. Надмірну масу тіла класифікують за індексом маси тіла (ІМТ), який розраховують як відношення маси тіла до росту у квадраті. У нормі ІМТ становить 19–24,9, надмірна маса тіла — 25–29,9, ожиріння — 30 і вище. Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я визначають ожиріння як наявність у людини аномальних і надмірних жирових відкладень, що можуть заподіяти шкоду здоров’ю.
Проте люди старшого віку із надмірною масою тіла і, зокрема, із хронічною хворобою нирок, незважаючи на підвищені серцево-судинні ризики, живуть довше, ніж ті, які мають меншу масу.
Виміряйте свій ІМС:
— якщо ІМТ менше 19 — проконсультуйтесь із нефрологом і дієтологом щодо покращення свого харчування. Не забувайте про щоденне вживання яєць, молочних продуктів і фруктів, можливо, слід додати до раціону соєві продукти та водорозчинні вітаміни;
— ІМТ 19–24,9 — ваше харчування збалансоване за кількістю та калорійністю. Зверніть увагу на щоденне вживання фруктів;
— ІМТ 25–29,9 — ваше харчування майже збалансоване, хоча дещо перевищує потреби. Зверніть увагу, що останній прийом їжі не бажаний після 18-ї години, не повинен включати білки тваринного походження, які знаходяться у молочних продуктах, та фрукти. Повинно бути щоденне випорожнення кишечника;
— ІМТ понад 30 — проконсультуйтесь із нефрологом і дієтологом щодо харчування для зменшення маси тіла. Зверніть увагу, що останній прийом їжі не бажаний після 18-ї години, не повинен включати білки тваринного походження, які знаходяться у молочних продуктах, та фрукти. Повинно бути щоденне випорожнення кишечника. Слід впевнитись, що у вас немає набряків і нормальний рівень глюкози у крові.
Щоденно контролюйте масу тіла зранку після сну, ІМТ — один раз на квартал.
Підготував: проф. Д. Іванов