Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.Сучасні академічні знання у практиці лікаря загальної практики - сімейного лікаря


UkraineNeuroGlobal

UkraineCardioGlobal

Сучасні тренди діагностики і лікування в стоматології

Актуальні інфекційні захворювання


Травма та її наслідки

UkraineOncoGlobal

Всесвітній день боротьби із запальними захворюваннями кишечника
день перший
день другий

UkrainePediatricGlobal

Національна школа терапевтів України
день перший
день другий
день третій

Жінка та війна: формули виживання

Коморбідний ендокринологічний пацієнт

Міжнародний ендокринологічний журнал 6 (54) 2013

Повернутися до номеру

Петро Мефодійович Ляшук (до 80-річчя від дня народження)

Петро Мефодійович Ляшук народився 29 серпня 1933 р. у сім’ї малоземельних селян на Тернопільщині. Після закінчення семирічної школи з похвальною грамотою вступив до медичного училища, яке закінчив із відзнакою, і був направлений для подальшого навчання в медичний інститут. У 1959 р. П.М. Ляшук закінчив Чернівецький державний медичний інститут (нині – Буковинський державний медичний університет) із відзнакою. Після дворічної практичної роботи й очної аспірантури при кафедрі внутрішніх хвороб він працює в Alma mater.

У 1965 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Функціональний стан кори надниркових залоз і симпато­адреналової системи у хворих на ревматичні вади серця з недостатністю кровообігу». З 1969 р. — доцент по кафедрі «Внутрішні хвороби», а з 1969 р. — доцент із курсу ендокринології, завідувач курсом. Діапазон наукової та практичної діяльності різноплановий: ендокринологія, кардіологія, пульмонологія, неврологія, гастроентерологія.

За 55 років роботи ним опубліковано понад 450 наукових праць (самостійно й у співавторстві), з­поміж них 36 книг (монографій, навчальних посібників); 6 навчально­методичних брошур; окремий збірник «70 рідкісних захворювань та синдромів», 55 рецензій на монографії та підручники. Один із посібників опублікований у Німеччині (Klinische Еndocrinoligie, Hannover, 1998). П.М. Ляшук — автор і співавтор 43 посвідчень на раціоналізаторські пропозиції. Був учасником багатьох українських з’їздів і конференцій із проблем ендокринології.

П.М. Ляшук вміло поєднує педагогічну, наукову, лікарську та громадську діяльність, це терапевт­ендокринолог широкого профілю. Він зробив певний внесок у розвиток та становлення ендокринологічної служби на Буковині, ним проконсультовано тисячі хворих Чернівецької та сусідніх областей. Підготував низку лікарів­інтернів і чотирьох клінічних ординаторів. Працював ученим секретарем вченої ради університету, заступником декана факультету підвищення кваліфікації лікарів, заступником голови молодих учених медичного університету (на громадських засадах). Виконував профспілкову й партійну роботу, обирався депутатом Чернівецької міської ради, головою дільничної виборчої комісії, членом правління товариств ендокринологів України та області.

Окремою сторінкою плідної й багатогранної діяльності П.М. Ляшука є його робота на посаді головного редактора багатотиражної газети медичного університету «Для вашого здоров’я». Член Національної спілки журналістів України, автор 250 публіцистичних і науково­популярних статей на сторінках центральних і обласних газет, які видано двома книгами: «Публіцистичні роздуми», «Цікаво про різне».

За сумлінну працю та високий професіоналізм нагороджений грамотами Міністерств охорони здоров’я, освіти, культури й мистецтв України, Чернівецької обласної державної адміністрації, Буковинського медичного університету. Він є лауреатом обласної премії імені Омеляна Поповича, його портрет занесений на обласну Дошку пошани, до Книги пошани університету, нагороджений медаллю «Ветеран праці».

Уже 20 років, перебуваючи на заслуженому відпочинку, доцент П.М. Ляшук не пориває творчих зв’язків з університетом, кафедрою, видає книги, публікує наукові та публіцистичні статті, редагує відомчу газету, консультує пацієнтів на благодійних засадах.

Колектив кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології Буковинського державного медичного університету щиро вітає Петра Мефодійовича Ляшка зі славним ювілеєм, бажає йому міцного здоров’я, людського щастя, творчого довголіття.Повернутися до номеру