Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.



Сучасні академічні знання у практиці лікаря загальної практики - сімейного лікаря


UkraineNeuroGlobal

UkraineCardioGlobal

Сучасні тренди діагностики і лікування в стоматології

Актуальні інфекційні захворювання


Травма та її наслідки

UkraineOncoGlobal

Всесвітній день боротьби із запальними захворюваннями кишечника
день перший
день другий

UkrainePediatricGlobal

Національна школа терапевтів України
день перший
день другий
день третій

Жінка та війна: формули виживання

Коморбідний ендокринологічний пацієнт

Журнал "Хірургія дитячого віку" 1-2 (50-51) 2016

Повернутися до номеру

Практичний семінар як форма наукової дискусії та підвищення кваліфікації практичного хірурга

Автори: Переяслов А.А., Русак П.С., Дворакевич А.О. - Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, м. Львів, Україна; Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «Охмадит», м. Львів, Україна; Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня, м. Житомир, Україна

Рубрики: Педіатрія/Неонатологія, Хірургія

Розділи: Медичні форуми

Версія для друку

Статтю опубліковано на с. 139

 

На базі Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охмадит» у період з 29.02 по 02.03.2016 р. проведено IV практичний семінар на тему «Малоінвазивна хірургія дитячого віку». Дитячий уролог Абрахам Черіян (м. Лондон, Великобританія) провів оперативні втручання дітям львівського регіону з уродженими вадами органів сечостатевої системи. На симпозіумі були присутні понад 30 спеціалістів із різних регіонів України (міста Львів, Житомир, Луцьк, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Херсон, Миколаїв). Відбулась жвава дискусія між учасниками семінару. Організатори дали можливість спостерігати в режимі он-лайн роботу в операційній. Після кожного оперативного втручання в залі засідань відбувались обговорення членами операційної бригади та учасниками заходу тієї чи іншої методики. Дитячими хірургами одностайно відмічено позитивний результат — підвищення кваліфікації практичних лікарів. Оперативні втручання та участь фахівців у семінарі були безкоштовними, за рахунок місцевої влади та спонсорів.

Приємно, що дана методика навчань закріпилась в Україні з 2008 року, коли на базі Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні був проведений перший національний майстер-клас «Абдомінальна хірургія в педіатрії. Проблеми та перспективи розвитку в Україні». У подальшому подібні заходи проводились на базі міст Львова, Києва та Дніпропетровська із запрошенням фахівців із Росії, Польщі, Ізраїлю, Білорусії.


Повернутися до номеру