Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.СІМЕЙНІ ЛІКАРІ ТА ТЕРАПЕВТИ
день перший
день другий

АКУШЕРИ ГІНЕКОЛОГИ

КАРДІОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, РЕВМАТОЛОГИ, НЕВРОЛОГИ, ЕНДОКРИНОЛОГИ

СТОМАТОЛОГИ

ІНФЕКЦІОНІСТИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, ГАСТРОЕНТЕРОЛОГИ, ГЕПАТОЛОГИ
день перший
день другий

ТРАВМАТОЛОГИ

ОНКОЛОГИ, (ОНКО-ГЕМАТОЛОГИ, ХІМІОТЕРАПЕВТИ, МАМОЛОГИ, ОНКО-ХІРУРГИ)

ЕНДОКРИНОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, КАРДІОЛОГИ ТА ІНШІ СПЕЦІАЛІСТИ

ПЕДІАТРИ ТА СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

АНЕСТЕЗІОЛОГИ, ХІРУРГИ

"Тrauma" Том 17, №1, 2016

Back to issue

Volodymyr Mykolaiovych Kuz

Статтю опубліковано на с. 93-94

 

21 березня 2016 року відзначає свій 50-річний ювілей завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Науково-дослідного інституту травматології та ортопедії Донецького національного медичного університету ім. М. Горького Володимир Миколайович Кузь.

В.М. Кузь народився у 1966 році в м. Донецьку. У 1983 році із золотою медаллю закінчив середню школу № 64 м. Донецька. З 1983 по 1989 рік навчався в Донецькому медичному інституті ім. М. Горького, після закінчення якого обрав таку складну, але важливу спеціальність, як анестезіологія та реанімація. 
Свій трудовий шлях Володимир Миколайович після закінчення інтернатури з анестезіології та реанімації розпочав у 1990 році на посаді лікаря-анестезіолога Обласної травматологічної лікарні м. Донецька. У 2000 році він стає завідувачем відділення інтенсивної терапії цієї лікарні. З 2002 року має вищу квалiфiкацiйну категорію за спеціальністю «анестезіологія». 
Змістом роботи відділення завжди було надання невідкладної допомоги та проведення інтенсивної терапії найбільш тяжкому контингенту травмованих, перш за все пацієнтам з гострою поєднаною та множиною травмою. За час роботи під керівництвом Володимира Миколайовича у відділенні було проліковано понад 7 тисяч пацієнтів. За рахунок раннього виконання остеосинтезу переломів, сучасного анестезіологічного забезпечення операцій у гострий період травматичної хвороби й застосування розроблених фахівцями відділення методів післяопераційного ведення хворих стала можливою рання активізація пацієнтів. Завдяки цьому значно знизився ризик післяопераційних ускладнень, поліпшилися прогнози одужання та скоротилися терміни лікування у відділенні. За роки його керівництва колектив брав активну участь у науковій діяльності НДІ травматології та ортопедії Донецького національного медичного університету ім. М. Горького, займався розробкою та впровадженням сучасних методик діагностики та лікування. Завдяки цьому вдалося знизити летальність у відділенні з 25 до 10–15 %. Серед багатьох наукових досягнень колективу в цей період слід особливо відзначити розробку у 2008 році методичних рекомендацій «Діагностика та лікування синдрому жирової емболії у хворих з механічною травмою нижніх кінцівок і таза», які застосовуються й зараз. Завдяки активному впровадженню розроблених пропозицій летальність при синдромі жирової емболії вдалося суттєво знизити, а упродовж декількох останніх років випадків летальності при цій патології у відділенні не було взагалі. 
З 2015 року В.М. Кузь працює завідувачем відділення анестезіології та інтенсивної терапії Науково-дослідного інституту травматології та ортопедії Донецького національного медичного університету ім. М. Горького. На цій посаді він особисто займається лікуванням пацієнтів з тяжкою поєднаною травмою. Веде активну наукову роботу, бере участь у виконанні планових науково-дослідних робіт НДІТО ДонНМУ ім. М. Горького, що присвячені розробці та впровадженню концептуальних підходів до діагностики та лікування постраждалих з тяжкою множинною та поєднаною травмою. Особисто займається розробкою проблеми прогнозування результату тяжкої поєднаної травми на основі дослідження у хворих показників динамічної міжфазної тензіометрії. Є співавтором понад 20 наукових праць, присвячених різним аспектам діагностики та лікування травматичної хвороби. Бере активну участь у наукових з’їздах, конференціях, у тому числі і як доповідач.
За роки роботи на посаді керівника спеціалізованого відділення В.М. Кузь проявив себе не тільки як висококласний фахівець, але і як талановитий організатор, який зумів зібрати й виховати висококваліфікованих фахівців як лікарського, так і сестринського складу керованого ним відділення. Він нагороджений почесними грамотами Міністерства охорони здоров’я України (2003 р.), Управління Донецької обласної державної адміністрації, ректора ДонНМУ ім. М. Горького. Серед його нагород також орден «Шахтарська слава» 3-го ступеня (2000 р.), грамота митрополита Київського і всієї України, предстоятеля УПЦ і орден преподобного Агапіта Печерського 3-го ступеня (2013 р.).
Своїм досвідом і знаннями Володимир Миколайович щедро ділиться з молодими співробітниками нашого закладу.
Співробітники, колеги, пацієнти знають Володимира Миколайовича як глибоко порядну людину та громадянина, який має свою точку зору й аргументовано її відстоює. Чесність і порядність, співчуття й бажання надати допомогу кожному постраждалому, різнобічні інтереси й широта кругозору заслужено принесли йому глибоку повагу як в колективі співробітників інституту, так і за його межами. 
 
Донецьке медичне товариство
Колектив Донецького НДІ травматології 
та ортопедії,
кафедра травматології, ортопедії і ХЕС ФІПО
Донецького національного медичного університету
ім. М. Горького
Колектив обласної клінічної 
травматологічної лікарні
Редакційна колегія журналу «Травма»


Back to issue