Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.СІМЕЙНІ ЛІКАРІ ТА ТЕРАПЕВТИ
день перший
день другий

АКУШЕРИ ГІНЕКОЛОГИ

КАРДІОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, РЕВМАТОЛОГИ, НЕВРОЛОГИ, ЕНДОКРИНОЛОГИ

СТОМАТОЛОГИ

ІНФЕКЦІОНІСТИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, ГАСТРОЕНТЕРОЛОГИ, ГЕПАТОЛОГИ
день перший
день другий

ТРАВМАТОЛОГИ

ОНКОЛОГИ, (ОНКО-ГЕМАТОЛОГИ, ХІМІОТЕРАПЕВТИ, МАМОЛОГИ, ОНКО-ХІРУРГИ)

ЕНДОКРИНОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, КАРДІОЛОГИ ТА ІНШІ СПЕЦІАЛІСТИ

ПЕДІАТРИ ТА СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

АНЕСТЕЗІОЛОГИ, ХІРУРГИ

"Тrauma" Том 14, №3, 2013

Back to issue

Рубленик Іван Михайлович

8 червня 2013 року випов­нилося 75 років із дня народження і 52 роки лікарської, наукової, педагогічної та громадської діяльності талановитого хірурга, ортопеда­травматолога, професора кафедри травматології, ортопедії та нейрохірургії Буковинського державного медичного університету, академіка УАННП, доктора медичних наук, професора Рубленика Івана Михайловича.

Іван Михайлович народився у с. Сновидів Бучацького району Тернопільської області. Після закінчення Тернопільського медичного інституту в 1961 році працював хірургом медсанчастини шахти «Никанор» у м. Зорянську тодішньої Ворошиловградської області. У 1964 році вступив до аспірантури на кафедру ортопедії і травматології Київського медичного інституту. У 1967 році успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «Костная ауто­ и гомопластика длинных трубчатых костей в условиях компрессионного интрамедуллярного остеосинтеза» і в тому ж році був обраний на посаду асистента кафедри травматології, ортопедії та військово­польової хірургії Чернівецького медичного інституту. У грудні 1985 року успішно захистив докторську дисертацію на тему «Металополімерний та полімерний остеосинтез у лікуванні переломів довгих кісток». З 1986 року — завідувач кафедри травматології, ортопедії та нейрохірургії Буковинської державної медичної академії, а з 2005 року до цього часу працює на посаді професора даної кафедри.

І.М. Рубленик — визначний учений, ортопед­травматолог широкого діапазону та високої кваліфікації, який володіє широким арсеналом консервативних та оперативних методів лікування захворювань і ушкоджень опорно­рухового апарату. Ним особисто виконано понад декілька тисяч операцій найвищої складності, він активно працює, щодня передаючи досвід своїм учням.

Іван Михайлович зробив вагомий внесок у наукову розробку проблем лікування та реабілітації хворих із переломами кісток та їх наслідками. Ним уперше започатковано новий напрямок у лікуванні переломів кісток — блокуючий інтрамедулярний металополімерний остеосинтез, який отримав визнання в Україні та за її межами.

І.М. Рубленик — автор 245 наукових робіт, у тому числі однієї монографії. Він має 33 авторські свідоцтва та патенти на винаходи, більш як 50 раціо­налізаторських пропозицій. Під його керівництвом виконано одну докторську та сім кандидатських дисертацій.

Професор І.М. Рубленик — висококваліфікований педагог­вихователь фахівців, у тому числі спеціалістів з різних країн, зокрема Марокко, Сирії, Йорданії, Палестини.

Маючи багатий науковий та педагогічний досвід, І.М. Рубленик виконує значну громадську роботу — впродовж 20 років очолював Чернівецьку обласну асоціацію ортопедів­травматологів, є членом редакційної ради журналів «Вісник ортопедії, травматології та протезування», «Травма». Бере активну участь в організації та проведенні днів травматолога та засідань обласного товариства ортопедів­травматологів. Постійно впроваджує у практику досягнення ортопедичної науки.

Його багатолітня праця відзначена медаллю «Ветеран праці», значком «Відмінник охорони здоров’я», присвоєнням почесного звання «Заслужений працівник народної освіти України».

Колеги, друзі, учні щиро вітають ювіляра, бажають йому доброго здоров’я, творчої наснаги, успіхів у науковій, педагогічній, лікарській і громадській роботі.

 

Колектив кафедри травматології, ортопедії та нейрохірургії Буковинського державного медичного університету

Чернівецьке обласне товариство ортопедів­травматологів

Донецька медична асоціація

Колектив НДІ травматології і ортопедії,

кафедра травматології, ортопедії і ХЕС ФІПО

Донецького національного медичного університету ім. М. Горького

Колектив Донецької обласної клінічної травматологічної лікарні

Редакційна колегія журналу «Травма»Back to issue