


Сучасні академічні знання у практиці лікаря загальної практики - сімейного лікаря
UkraineNeuroGlobal
UkraineCardioGlobal
Сучасні тренди діагностики і лікування в стоматології
Актуальні інфекційні захворювання
Травма та її наслідки
UkraineOncoGlobal
Всесвітній день боротьби із запальними захворюваннями кишечника
день перший
день другий
UkrainePediatricGlobal
Національна школа терапевтів України
день перший
день другий
день третій
Жінка та війна: формули виживання
Коморбідний ендокринологічний пацієнт
Газета "Новини медицини та фармації" 18 (431) 2012
Повернутися до номеру
15 листопада відзначено Міжнародний день відмови від куріння
Розділи: Новини
Версія для друку
Міжнародний день відмови від куріння, або No Smoking Day, існує з 1977 року. Він з’явився з ініціативи Американського онкологічного товариства і щороку відзначається у третій четвер листопада.
Мета Міжнародного дня відмови від куріння — сприяти зниженню поширення тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння усіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.
Статистика стверджує, що до 2020 року в світі кожні 3 секунди помиратиме один завзятий курець. Куріння викликає 25 % летальних випадків від ішемічної хвороби серця, 75 % смертей від емфіземи легенів і хронічного бронхіту, 98 % летальних випадків — від раку гортані, близько 96 % — від раку легень, 30 % — від усієї онкології.
В Україні курять 40 % громадян, старших за 15 років. Це близько 19 млн осіб. Із них 34 % — завзяті курці. Щороку в нашій країні помирають від наслідків куріння близько 100 тис. людей. Ті, хто почав палити до 15 років, уп’ятеро частіше помирають від раку легень.
На території України виділені особливо критичні регіони. Так, у Харкові щодня помирають від наслідків куріння 9 осіб, що робить Харків сумним лідером. Несприятлива ситуація і в Криму. Два з трьох курців щодня викурюють близько пачки сигарет, що веде до частих смертельних наслідків від тютюнозалежних захворювань.
Сумна статистика в Україні щодо куріння серед дітей. Серед випускників шкіл близько 60 % уже палять відкрито. І як мінімум кожен другий учень 8го класу хоча б раз пробував закурити.
За останні 5 років кількість жіноккурців в Україні збільшилася втричі. Нерідко можна бачити мам з грудними дітьми і вагітних, які палять. На жаль, не всі до кінця розуміють, що їх куріння робить малюка пасивним курцем й істотно ускладнює розвиток дитини, погіршує її здоров’я або навіть призводить до мертвонародження.
Треба відзначити, що куріння є однією з причин безпліддя у жінок і статевого безсилля — у чоловіків.
Голландські вчені довели, що жінкикурці розплачуються за згубну звичку ще й 11 роками життя. Життя чоловіківкурців у середньому скорочується на 3 роки, але й це також є істотною жертвою.